Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to produkt służący sfinansowaniu zakupu pojazdów na podstawie faktury VAT Marża- procedura marży, towary używane. Jest to dokument bardzo często pojawiający się w obrocie gospodarczym, w handlu używanymi pojazdami. Faktura ta, zawiera informację na temat ceny zakupu samochodu, jednakże nie pojawia się na niej stawka podatku VAT. W związku z tym finansowanie zakupu takiego auta osobowego w tradycyjnym leasingu operacyjnym, staje się dla Klienta niekorzystne podatkowo (firma leasingowa doliczy podatek pośredni VAT, który można odliczyć w 50%).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firmy leasingowe stworzyły produkt finansowy, w postaci pożyczki leasingowej. Wartość zakupionego pojazdu jest wliczana w koszt uzyskania przychodu poprzez jego amortyzację. Dodatkowo koszt stanowią również odsetki pobrane przez Leasingodawcę. Ponieważ jest to produkt dedykowany dla przedsiębiorców, wszystkie koszty związane z eksploatacją pojazdu (ubezpieczenie, naprawy, wymiany zużytych części itp.), również stanowią koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym.

 Pożyczka leasingowa to bardzo wygodny i elastyczny produkt. Charakteryzuje go kilka poniższych cech:

  • samochód jest zarejestrowany na Klienta, firma Leasingowa jest jedynie mniejszościowym współwłaścicielem pojazdu (najczęściej w 49%),
  • Klient może dowolnie dokonać wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego, zarówno w obszarze doboru Towarzystwa Ubezpieczeniowego, jak i zakresu w ubezpieczeniu AC,
  • Klient ma prawo do częściowej lub całkowitej, wcześniejszej spłaty, która odbywa się tylko po kapitale zadłużenia.

 Z uwagi na w/w dogodności, pożyczka leasingowa jest coraz częściej wybierana przez Klientów, nawet przy zakupach samochodów, gdzie sprzedający wystawia fakturę ze stawką VAT 23%.

Pożyczka leasingowa (auto-kredyt)

  • wiek pojazdu łącznie z okresem pożyczki do 12 lat
  • kwota pożyczki do 100% wartości samochodu
  • okres pożyczki do 10 lat
  • uproszczona procedura przyznania finansowania (do złożenia wniosku wystarczą dane z dowodu osobistego wraz z nr NIP firmy)
  • możliwość realizacji transakcji od pierwszego dnia prowadzenia działalności
  • bezpłatna wycena wartości rynkowej używanego pojazdu
  • decyzja o przyznaniu finansowania do 24h od złożenia kompletu dokumentów

KONTAKT

Biuro: 84-240 Reda,
ul. Spółdzielcza 7
530 949 927
783 949 927
531 949 927
biuro@pomorski-leasing.pl,

 

NASZ ZESPÓŁ

Agnieszka Strzelczyk
Specjalista ds. leasingu i kredytu samochodowego
530 949 927
email: agnieszka@pomorski-leasing.pl

Mateusz Strzelczyk
Specjalista ds. leasingu i kredytu samochodowego
783 949 927
email: mateusz@pomorski-leasing.pl

Paulina Dettlaff
Wsparcie sprzedaży
531 949 927
email: biuro@pomorski-leasing.pl

Wykonanie: newww.pl